برای جلوگیری از اعدام زانیار و لقمان مرادی از هیچ اقدامی فروگذار نکنیم

در پی انتشار اخبار مبنی بر خبر اجرای حکم اعدام در مورد زانیار و لقمان مرادی دو زندانی سیاسی بی گناه که تحت شرایط غیر انسانی و شکنجه علیه شان پرونده سازی نموده و  محکوم به اعدام کردند بطوری که  بار ها خود امام جمعه مریوان که اکنون تحت Namnlösفشار ماموران شاکی پرونده است اعلام نموده که پسرش را ماموران دولت جمهوری اسلامی کشته اند،  اما جمهوری اسلامی  برای گم کردن سر نخها و از زیر ضرب و شکایت خارج کردن قاتلان و جنایت کاران واقعی که از ماموران اداره اطلاعات ، که مخصوص قتل و ترور می باشند ، طبق سنت ذاتیش دو انسان بی گناه را دستگیر و در دادگاه نمایشی محکوم به اعدام کرد در همین حال برای تکمیل پروژه خود امام جمعه مریوان را تحت فشار مجبور به شکایت و ادامه آن نمود. و اکنون لقمان و زانیار مرادی دو بیگاهی که در زندان گوهردشت کرج  انتظار اجرای حکم ناعادلانه را می کشند.

 خانواده های این دو زندانی در پیامی که در تاریخ چهارشنبه ۲۰ دی ماه منتشر شد، خواستار کمک و یاری متحدانه ی مردم مریوان و حومه در اعتراض به این احکام شدند، این خانواده ها در پیام خود گفته اند:

مردم آزاده مريوان و حومه! کمک کنيد عزيزان ما اعدام نشوند! همانگونه که ميدانيد فرزندان عزيز ما زانيار و لقمان مرادي در خطر اعدام شدن هستند. ما از فکر اينکه عزيزان ما اعدام شوند لحظه اي آرام و قرار نداريم. از دست دادن اين دو جوان براي ما جبران ناپذير است و به همين دليل از شما مي خواهيم کمک کنيد تا جان و زندگي اين دو جوان را نجات دهيم. ما از دانشجويان٬ محصلين٬ کارگران٬ کسبه و بازاريان و عموم مردم مريوان و حومه دعوت مي کنيم براي کمک به نجات جان زانيار و لقمان در يک حرکت دست جمعي و متحدانه روز شنبه ۲٣ دي ماه با دست کشيدن از کار و فعاليت کمک کنند جان عزيزان ما نجات يابد.

تجربه ی موفق اعتصاب سراسری در اعتراض به اعدام دسته جمعی فرزاد کمانگر و ۳ زندانی سیاسی دیگر نشان گر عملی بودن این درخواست خانواده های زانیار و لقمان مرادی دارد، ضمن این که امروز ضرورت این حرکت که به عنوان یک حرکت پیشگیرانه مطرح است بیش تر از قبل احساس می شود.

کمیته ی حمایت از شاهرخ زمانی ضمن حمایت از خواست این خانواده ها و دعوت از عموم مردم و جوانان انقلابی و کارگران شهر مریوان برای یاری به این خانواده ها از مردم سایر شهرهای کردستان و دیگر نقاط ایران نیز می خواهد تا متحدانه به این اعتصاب بپیوندند. تنها راه جلوگیری از اجرای حکم ضد انسانی اعدام در مورد این دو زندانی و سایر زندانیان اتحاد عمل و مبارزه ی متحدانه است. فراخوان خانواده های مرادی برای اعتصاب یک گام عملی در این جهت است لذا با تمام قوا بایستی از خواست این خانواده های حمایت کرد.

پیش بسوی اتحاد بیشتر، برای فشار بیشتر!!!

 

پیش بسوی اعتراضات گسترده و متحدانه با شعار :

 

کارگر زندانی ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد.

 

کمیته ی حمایت از شاهرخ زمانی

 

۲۱/۱۰/۱۳۹۱

بیانیه ۶۶

 


www.chzamani.blogspot.com

 

freeshahrookh@gmail.com